Menu

Papier na letáky

30 októbra 2019 - Žiadna kategória
Papier na letáky

Keď už budete mať pripravený projekt letáku, je čas vybrať ten správny papier na dokončenie vizuálneho celku. Nižšie sú uvedené niektoré informácie, ktoré sú dôležité pri výbere papieru na tlač letáku.

Aký papier je vhodný na tlač letáku?

To, aký papier si vyberiete pre svoj leták, závisí od niekoľkých faktorov: Predovšetkým – od rozpočtu, ktorý máte, typu akcie a formátu letáku. Môžete si vybrať medzi kriedovým a ofsetovým papierom.

Kriedový papier je papier vysokej kvality potretý kriedovou vrstvou charakterizovaný klzkosťou a zníženou absorpciou vody. Je vhodný pri skladaných a obojstranných letákoch, poskytuje vyššiu kvalitu grafiky a fotografií a chráni pred prienikom farieb na druhú stranu. Podľa účelu si môžeme zvoliť matnú alebo lesklú verziu papiera.

Letáky vyrobené na kriedovom papieri sú odolnejšie a elegantnejšie.

Ofsetový papier je druh nepotieraného papiera, ktorý sa používa na nákladovo efektívnu tlač letákov z dôvodu atraktívnej ceny – umožňuje vám tlačiť veľké množstvo za rozumnú cenu. Je vhodný na informačné brožúry, ale je menej trvanlivý, ako potieraný papier.

O čo ide s gramážou papiera?

Ďalším faktorom, ktorý treba pri výbere papiera zvážiť, je jeho gramáž. Je to hustota papiera a zároveň jeho tuhosť. Čím vyššia je táto hodnota, tým ťažší je papier a zároveň je tvrdší a hrubší. Pre kriedový papier sa používa papier s gramážou 130 až 300 g, zatiaľ čo pre ofsetový papier 80 až 240 g.

viac na JustPrint

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *