Menu

4 odpovede na vaše otázky o katalógoch

19 januára 2020 - Katalóg
4 odpovede na vaše otázky o katalógoch

Napriek všadeprítomnej elektronickej reklame sa stále používajú papierové katalógy. Okrem toho, že vám umožňujú elegantne prezentovať produkty alebo služby, môžu vám tiež pomôcť nadviazať kontakt so zákazníkom. V nasledujúcom článku odpovieme na otázky týkajúce sa reklamných katalógov – najčastejšie kladené otázky zákazníkmi našej tlačiarne.

Šitý alebo lepený katalóg?

Toto je jedna z najčastejších otázok, na ktorú sa zákazníci pýtajú našich zamestnancov. V prípade, že je dokument príliš hrubý a jeho šitie nie je možné, dokonalým riešením bude lepený katalóg. Táto metóda umožňuje prilepiť listy papiera pozdĺž chrbta, čo poskytuje elegantné a štýlové spracovanie. Šité katalógy budú vhodné vtedy, keď budete pripravovať malú brožúru, cenník atď.

Aký formát katalógu si zvoliť?

Výber formátu by mal závisieť predovšetkým od hrúbky dokumentu a obsahu, ktorý do neho chcete zahrnúť. V našej tlačiarni na Podlasiu môžeme zákazníkom ponúknuť katalógy v piatich obľúbených formátoch: A4, A5, A6, DL, 200 × 200.

Ktorý papier bude pre môj katalóg najlepší?

Ľudia, ktorí chcú znížiť náklady na tlač katalógu, si môžu zvoliť papier s najnižšou gramážou. Dôležitý je aj druh papiera ponúkaný tlačiarňou. Aby ste mohli po dokumente písať, alebo nechať pečiatku, bude dobrým riešením katalóg vytlačený na ofsetovom papieri.

Čo urobiť, aby obal katalógu upútal pozornosť zákazníka?

Ak sa chcete uistiť, že katalóg realizovaný tlačiarňou upúta pozornosť potenciálneho príjemcu a vzbudí jeho záujem, môžete dodatočne ozdobiť jeho vrchnú vrstvu. Na zvýraznenie dokumentu môžete použiť matnú, lesklú alebo hotovú fóliu s parciálnym lakom UV.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *