Menu

Vypuklá nálepka – prekvapte všetkých

13 marca 2020 - Tisk
Vypuklá nálepka – prekvapte všetkých

Na efektívnu reklamu firmy alebo obchodnej činnosti sa používajú rôzne metódy, ako sú reklamné kampane, nálepky, tlačia sa brožúry, letáky, vizitky atď. Ako bude zákazník reagovať na novinku, ktorou sú konvexné nálepky?

Základné informácie o konvexných nálepkách

Vypuklé nálepky sa označujú aj ako 3D nálepky. Ich vypuklosť je spôsobená špeciálnou látkou, ktorej hlavnou zložkou je priehľadná polyuretánová živica. Vďaka nej majú tieto nálepky trojrozmerný vzhľad a sú príjemné a hladké na dotyk. Živicová vrstva tiež dáva takýmto nálepkám odolnosť proti vlhkosti, UV žiareniu a mechanickému poškodeniu. Okrem toho vyzerajú oveľa lepšie (jedinečný efekt lentikulárnej konvexity). Základom pre konvexné nálepky je obvykle biela lepiaca fólia, ktorá sa silne viaže na živicu. Takáto nálepka môže byť vyrobená v akomkoľvek tvare, ale z technických dôvodov existujú určité obmedzenia – rohy musia byť mierne zaoblené. Vďaka digitálnej tlači je možné na vytvorenie takej nálepky použiť neobmedzený počet farieb z palety. Túto nálepku vytlačíme prakticky v akejkoľvek online tlačiarni alebo stacionárnej tlačiarni.

Na čo použiť vypuklé nálepky?

3D nálepky môžu byť užitočné kdekoľvek. Používajú sa ako nálepky s firemnými logami pre všetky druhy výrobkov: automobily, nábytok, počítače, elektronické zariadenia, domáce spotrebiče, elektrické a podobné výrobky. Môžu sa tiež použiť počas reklamnej kampane na produkt, ktorý plánujeme uviesť na predaj. Ich použitie naozaj nie je až tak veľmi obmedzené. Konvexné nálepky môžu dokonca spĺňať funkciu reflexných prvkov, ktoré sa môžu prilepiť na bundy u detí a dospelých. Vyzerajú tiež dobre ako firemné logo prilepené na všetky zásielky, čo dáva jedinečný efekt. Nálepky sa dajú pripevniť aj na vytlačené plagáty na miesta, ktoré boli náhodne poškodené alebo opotrebované. Vytvorí to úžasný efekt určitej trojrozmernosti týchto výtlačkov.

Odkiaľ zobrať 3D nálepky?

Získanie vypuklých nálepiek je jednoduchšie, ako si myslíte. Väčšina online tlačiarní momentálne ponúka ich vytvorenie. Nemusíme hneď objednávať obrovské množstvá – takéto tlačiarne pre nás vyrobia aj niekoľko kusov. Všetko záleží od našej potreby na dané nálepky. Pamätajte, že môžu mať akúkoľvek veľkosť, tvar a výhodou je mierne zaoblenie rohov, pretože vďaka tomu sa živica šíri lepšie po celom povrchu a efekt vypuklosti je viac viditeľnejší. Aby naše nálepky boli čo najkvalitnejšie, digitálne tlačiarne požadujú odosielanie grafiky vo vektorovej podobe, ktorá umožní akékoľvek škálovanie grafiky bez toho, aby stratila na kvalite.

„Neviem projektovať nálepky. Čo mám robiť?”

Niektorí si myslia, že samolepky, ktoré navrhli, budú skôr odháňať než aby upútali pozornosť. Je jasné, že nie každý má talent na tvorbu grafiky. V tomto prípade stojí za to vyhľadať kvalitnú tlačiareň, ktorá má vo svojej ponuke aj návrh samolepiek. Je to veľmi dobrá voľba, pretože kvalita našej nálepky nebude závisieť od vlastných grafických schopností. Najlepšie je zadať prácu odborníkovi a očakávať, že to urobí profesionálne. Ak sa nám projekt nebude páčiť, môžeme vždy požiadať o jeho prepracovanie, aby oslovil nás a našich zákazníkov.

Dostupné varianty

Proces výroby konvexných nálepiek sa výrazne zmenil. To všetko vďaka vývoju, modernizácii a uvedeniu nového zariadenia do prevádzky. Medzi najdôležitejšie novinky, ktoré niektoré online tlačiarne ponúkajú, patrí zavedenie úplne novej palety fólií. K dispozícii sú aj nálepky tlačené nielen na štandardné biele fólie, ale tiež: nálepky tlačené na priehľadných, metalizovaných, trblietavých alebo reflexných fóliách. Zaviedol sa aj nový typ živice, ktorý je flexibilnejší. Rovnako ako jej predchodca je odolná proti vonkajším podmienkam, napríklad proti UV žiareniu. Povlak nežltne a samotnú nálepku je možné použiť aj vonku.

„Ako dlho budem čakať?”

Nie je ťažké uhádnuť, že čakacia doba na vykonanie našej objednávky je priamo úmerná veľkosti objednávky. Čím viac nálepiek si objednáme, tým dlhšie budeme čakať. Nejde však o strašne dlhé čakanie. Pre viac informácií sa oplatí prečítať si niekoľko recenzií o predajcovi, ktorého služby chceme využiť. Vďaka tomu tiež zistíme, či je to lacná tlačiareň. Môžeme tiež v tejto súvislosti kontaktovať zákaznícke centrum danej tlačiarne. Väčšina z nich odpovedá na správy bleskovým tempom.

Vypuklé nálepky – oplatia sa?

Reklama našej firmy prostredníctvom konvexných nálepiek nás určite odlíši od ostatných. Táto metóda zatiaľ nie je dostatočne populárna na to, aby ju mohol používať takmer každý. Bolo by dobré prideliť časť peňazí v dobrej tlačiarni na reklamnú kampaň s použitím takýchto inovatívnych prostriedkov. 3D nálepky, veľmi nenápadné, môžu prilákať potenciálnych zákazníkov a urobiť našu firmu rozpoznateľnejšou a nezabudnuteľnejšou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *